New York Rangers by cez

czyli...miód ma moc

wtorek, kwietnia 26, 2005

OHL: Ottawa wciąż niepokonana w finale konferencji..!

To niesamowite, ale hokeiści 67's wygrali kolejny trzeci mecz z Peterborough Petes, i są już o jeden malutki kroczek od wielkiego finału Ontario Hockey League..!

Po dwóch pierwszych tercjach wszystko wskazywało na łatwą wygraną ekipy Jakuba Petruzalka.. 19 sekund przed końcem pierwszej odsłony goście z Ottawy wychodzą na prowadzenie, a chwilę po połowie meczu podwyższa je ten sam zawodnik, Bryan Bickell.. Znów ostatnia minuta odsłony i następna bramka, Petes ulegają już 0:3... Trzecia tercja spotkania wyraźnie zaostrzyła się, nic dziwnego przy takiej nieporadności miejscowych.. Wynikiem tego była także kara dla naszego wybrańca z 9 rundy ostatniego draftu (pick numer 266!).. Czeski lewoskrzydłowy został ukarany karą 2+2 minuty za atak z tyłu na jednego z rywali.. Mimo słabych warunków fizycznych - 5'9'' i 172 lbs wagi - Jakub choćby w ten sposób podkreśla swoją waleczność..

Chwilę przed tym icydentem jednak było już 4:0 - gola bez asysty zdobył wierny kompan Petruzalka, Lukas Kaspar.. Oczywiście oznacza to, że nasz prospekt zaliczył w tym momencie plusa w klasyfikacji +/-, który został mu już do końca meczu na koncie.. Jednak nie zakończyło się zbytnio różowo, bowiem Peterborough walczyło do końca.. Między 11 a 15 minutą ostatniej tercji zdołało strzelić aż 3 bramki! Na kolejną, dającą wyrównanie brakło już jednak czasu, i mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla przyjezdnych 67's... Ottawa - Peterborough 3-0 w serii..

Jakub Petruzalek: 15M 7G 7A 14PKT +7 26PIM

1 Komentarze:

  • At 12:47 PM, Blogger Senator said…

    Rzeczywiście, to brzmi pięknie. 67's prowadzą w serii 3-0 i idzie im naprawdę nieźle. To jest swego rodzaju zaskoczenie. W sezonie zasadniczym w ośmiu meczach Ottawa jedynie dwa razy wygrywała, cztery razy przegrywając. Na lodzie Petes nie potrafili wygrać.

    W playoff lepiej idzie Ottawie. W ostatnich dwoch latach wygrywała, ale patrząc na historię potyczek obu ekip lepsi są Petes. Na dziewięć serii bilans 7-2.

    I troszke o Coburnie. Will - draftowany przez Sens, kapitan 67's - ma za sobą naprawdę dobry sezon. Playoff potwierdzają tylko jego formę i umiejętności. W 15 meczach - 10 punktów [3G, 7A]. Ulubieniec całej Ottawy. A na razie kibicujemy mu w lidze OHL i czekamy...

     

Prześlij komentarz

<< Home