New York Rangers by cez

czyli...miód ma moc

sobota, kwietnia 30, 2005

WHL: pół na pół...

Kolejny dzień rozgrywania finałów konferencji w Western Hockey League przyniósł mi połowiczną radośći satysfakcję. Najważniejsze jednak, że Kootenay Ice zdołali pokonać Kelownę i podtrzymać szansę na awans do finału.. W tym momencie przegrwyają oni już tylko 2-3 w serii.. tylko i aż...

Niestety w meczu nie zagrał Nigel Dawes.. Przyczyna jest prosta - w meczu numer pięć tej rywalizacji jeden z rywali zaatakował go dość ostro, i chyba udało mu się odnieść zamierzoną korzyść.. Najdziwniejsze jest to, że przewinienie to umknęło sędziom tamtego spotkania, którzy na atakującego nałożyli tylko 2 minuty kary za atak z tyłu.. Jednak i bez swojego kapiatana hokeiści z Kootenay stanęli na wysokości zadania.. Udało się, i to jak szczęśliwie.. Do 59 minuty i 56 sekundy regulaminowego czasu gry Ice przegrywali 0:1.. Dopiero na 4 sekundy przed końcem spotkania Martin Sagat zdobył upragnionego gola.. I jego ekipa nadal miała szansę.. Pierwsze dodatkowe 20 minut nie przyniosło rezultatu.. Ale już 5 tercja meczu trwała zaledwie chwilkę.. 48 sekunda, Sagat do Mahovsky'ego, i drużyna Dawesa zostaje w grze!

Prince Albert dzielnie się bronili w Brandon, ale niestety ulegli.. Tylko 4:5, ale przecież to jest play offs i rozmiary potyczek są tu najmniej istotną rzeczą.. Raiders tylko raz obejmowali prowadzenie (na 1:0) a potem przewodzili już tylko Wheat Kings.. W spotkaniu numer pięć rolę katów przejeli Burki i LeBlanc, którzy trochę dali odpocząć Fehrowi i Stone'owi.. P.A. walczyło do końca, na pół minuty przed ostatnią syreną gol Ricka Kozaka zmniejszył straty na 4:5.. Jednak na kolejnego gola zabrakło już czasu - a może okazji, bo drugi dzisiejszy mecz w WHL pokazał, że czas znajdzie się zawsze.. Kozak rozegrał dobry mecz, gol, +2 i 2 minuty karne za nadmierną ostrość w grze naturalnie.. Dane Byers sądząc po statystykach był mniej widoczny, bo otrzymał tylko karę za niesportowe zachowanie..

Rick Kozak: 15M 5G 2A 7PKT -1 52PIM
Dane Byers: 15M 4G 5A 9PKT +4 16PIM